» Zajęcia Kuchcikowo

Poznajmy się od kuchni – Kuchcikowo

Rosnące maluchy, obserwujące swoich rodziców, uwielbiają robić to co oni. Stąd tak duże zainteresowanie gotowaniem i innymi czynnościami kuchennymi. My za to widzimy w tym możliwość do nauki jak i zabawy. Postanowiliśmy to połączyć tworząc wyjątkowe Kuchcikowo, w którym każdy malec może rozwijać swoje pasje i poznawać otaczający go świat.

Dlaczego kuchcikowo to wspaniała zabawa dla dzieci?

Te lekcje sprawiają naszym maluchom wiele radości, ponieważ podczas nich mają szansę nauczyć się przygotowywać różne potrawy przy wsparciu nauczyciela, jednocześnie zdobywając wiedzę o różnych produktach, smakach i aromatach. Poprzez zajęcia z Kuchcikowa dzieci odkrywają, jak istotne jest zdrowe odżywianie się w życiu. Przygotowywanie posiłków wywołuje u nich radość i ciekawość oraz przynosi zadowolenie podczas wspólnego spożywania posiłków.

Apetyt rośnie w miarę jedzenia

1. Apetyt rośnie w miarę jedzenia – podczas naszych zajęć, dzieci nie tylko gotują, ale także poznają tajniki zdrowego odżywiania. To jak w bajce: im więcej gotują, tym większy apetyt mają na zdrowe przysmaki!
  2. Kreatywność i wyobraźnia – nasze małe kucharze odkrywają, że kuchnia to miejsce, gdzie można stworzyć coś wyjątkowego. To jak magiczna mikstura, gdzie składniki zamieniają się w pyszne dania!
  3. Współpraca i cierpliwość – gotowanie to zespół! Dzieci uczą się współpracy, dzielenia się obowiązkami i czekania na efekty swojej pracy. To jak zespołowa gra w piłkę – razem osiągamy sukces!
  4. Zmysły na pełnych obrotach – w kuchcikowie dzieci korzystają ze wszystkich zmysłów. Widzą, jak kolorowe warzywa się kroją, słyszą syczenie na patelni, a zapachy unoszą się w powietrzu. To jak magiczny spektakl dla zmysłów!
  5. Małe rączki w akcji – dzieci uczą się precyzji, dbania o porządek i bezpieczeństwo w kuchni. To jak nauka tańca – każdy ruch ma znaczenie!

Czego dzieci mogą nauczyć się podczas zajęć kuchcikowo?

• Podstaw gotowania – od prostych sałatek po pyszne ciasta – nasze małe kucharze opanują podstawy gotowania.
  • Zdrowego odżywiania – dzieci dowiedzą się, jakie produkty są dobre dla ich organizmu.
  • Kreatywności – tworzenie własnych przepisów to prawdziwa przyjemność!
  • Współpracy – razem gotujemy, razem sprzątamy – to nasza zasada!
  • Samodzielności – dzieci nabiorą pewności siebie w kuchni.

Co czeka Waszych milusińskich?

• Magiczne spotkania z jedzeniem – każde zajęcia to nowa przygoda smakowa!
  • Zaskakujące przepisy – czasem gotujemy zielone spaghetti, a czasem niebieskie naleśniki!
  • Uśmiechy i dumne miny – dzieci będą dumne ze swoich kulinarnych osiągnięć.
  • Przyjaciele z kuchni – W Kuchcikowie wszyscy są przyjaciółmi!

Zapraszamy Was do Kuchcikowa – gdzie gotowanie to nie tylko nauka, ale przede wszystkim zabawa!