» Kynoterapia

Pieskie zabawy dla najmłodszych – Kynoterapia

Kynoterapia nie tylko łączy ludzi z naturą poprzez towarzystwo czworonogów. Terapia z psami przede wszystkim wspiera dzieci w pokonywaniu ich różnych barier zdrowotnych i emocjonalnych. W tej terapii psy pełnią rolę przewodników w odkrywaniu swoich własnych emocji.

Dlaczego warto wybrać dogoterapię dla dzieci?

Terapia z wykorzystaniem psów to więcej niż tylko zabawa – to nauka poprzez praktykę. Dzieci zdobywają nowe umiejętności takie jak np. empatia. Uczą się odpowiedzialności i budowania relacji, a obecność psiaków na zajęciach sprzyja rozwojowi społecznemu i emocjonalnemu.

Jakie umiejętności rozwijamy u najmłodszych?

Rozpoznawanie i szanowanie potrzeb innych istot to umiejętności niezbędne do życia w społeczeństwie. Dzięki kynoterapii dzieci rozwijają umiejętności komunikacyjne oraz otrzymują wskazówki dotyczące bezpiecznego obcowania ze zwierzętami. Podczas zajęć dzieci:

• Rozwijają umiejętności poznawcze i odkrywają nowe zainteresowania,
  • Angażują się w spontaniczne zabawy z psiakiem,
  • Nabywają zasady zachowania w obecności psów w różnych sytuacjach,
  • Uczą się dbałości o psiaka oraz poczucia obowiązku,
  • Poznają podstawowe czynności związane z pielęgnacją zwierząt,
  • Budują zdrową relację z czworonożnymi przyjaciółmi,
  • Pokonują lęki związane z obcowaniem ze zwierzętami,
  • Motywują się do nauki i rehabilitacji poprzez pozytywne doświadczenia,
  • Budują emocjonalną więź z psiakiem, co jest szczególnie ważne dla dzieci borykających się z trudnościami emocjonalnymi,
  • Rozwijają zdolności językowe i poszerzają zasób słów i pojęć,
  • Stymulują swoje zmysły, w tym słuch, wzrok i dotyk,
  • Ćwiczą koncentrację uwagi.

Jak przebiega nasza terapia z psiakiem?

Zmysły i emocje

Wspieramy dzieci w kształtowaniu umiejętności wyrażania emocji i uczuć poprzez interakcję z psiakiem. Dzięki terapii z psiakiem dzieci uczą się szacunku wobec potrzeb zwierząt oraz nabywają umiejętności bezpiecznego zachowywania się w ich obecności.

Kreatywne co nieco

Podczas zabaw z psiakiem dzieci rozwijają kreatywność i spontaniczność, co pobudza ich aktywność oraz rozwija obszary mózgu związane z wyobraźnią.

Psia robota

Zajęcia odbywają się w niewielkich grupach, co umożliwia każdemu dziecku indywidualną interakcję z psiakiem. Poprzez zabawę i proste ćwiczenia dzieci uczą się podstawowych komend oraz zasad opieki nad zwierzętami.

Co czeka na Waszych milusińskich?

Dzieci czekają fascynujące przygody z naszymi futrzanymi przyjaciółmi! Będą miały okazję uczestniczyć w różnorodnych zabawach ruchowych, poznawać różne rasy psiaków oraz brać udział w zajęciach edukacyjnych, które wzmocnią ich pewność siebie i umiejętności społeczne. Serdecznie zapraszamy do dołączenia do naszej radosnej grupy!