» Sala Integracji Sensorycznej

To ma sens! – Sala Integracji Sensorycznej

Oto nasze przedszkole odkrywców, gdzie każde dziecko jest jak mały podróżnik w krainie doznań sensorycznych. W naszej Sali Integracji Sensorycznej rozpoczyna się niezwykła ekspedycja po bezkresnym oceanie zmysłów, gdzie każdy zmysł jest jak latarnia morska, prowadząca do wyspy pełnej harmonii i rozwoju.

Dlaczego to takie ważne?

To bezpieczne środowisko, gdzie dzieci mogą uczyć się przez zabawę, eksplorując swoje granice i ucząc się nowych umiejętności w komfortowych warunkach. Sala integracji sensorycznej oferuje różnorodne wyposażenie, które pomaga w poprawie koordynacji ruchowej i równowagi.

Jak wygląda nasza sala integracji?

Sensoryczny plac zabaw dla małych odkrywców

Nasza sala to przemyślana przestrzeń, która została zaprojektowana, aby stymulować i rozwijać zmysły Waszych dzieci. Tutaj, w bezpiecznym i kreatywnym środowisku, maluchy mogą ćwiczyć równowagę, koordynację i dotyk, niczym małe żaglówki na wielkim morzu przygód.

Ekspert od zmysłów

Pod czujnym okiem naszego doświadczonego terapeuty integracji sensorycznej, Wasze dzieci będą mogły bezpiecznie żeglować po wodach sensorycznych doświadczeń. Nasz terapeuta to jak doświadczony kapitan, który zna każdą falę i prąd, pomagając dzieciom w ich sensorycznej podróży.

Wyposażenie – narzędzia małego odkrywcy

W naszej sali znajdują się nie tylko sprzęty, ale przede wszystkim narzędzia przygody, które wspierają dzieci w stawaniu się odkrywcami równowagi i koordynacji. Nasza Kabina Integracji Sensorycznej to jak statek podwodny, który zabiera dzieci w głębinę zmysłów.

Jak rozwijamy zmysły dzieci?

Ćwiczenia – drogowskazy rozwoju

Każde ćwiczenie to drogowskaz na mapie rozwoju, który prowadzi do lepszej organizacji wrażeń zmysłowych. W naszej sali, pod okiem terapeuty, dzieci uczą się, jak wykorzystywać swoje sensoryczne zdolności do odkrywania świata.

Zabawy – klucze do świata wyobraźni

Zabawy i aktywności w naszej sali to jak klucze do skarbca pełnego nowych doświadczeń. To tu, dzieci mogą wznieść się na wyżyny wyobraźni i radości, niczym kolorowe latawce na wietrze.

Co czeka na Wasze dzieci?

W naszym przedszkolu terapia SI to nie tylko zajęcia, to cała przygoda, która inspiruje i zmienia życie. Dzięki niej Wasze dzieci odkryją nowe możliwości swoich ciał i zyskają umiejętności, które pozwolą im z ufnością eksplorować świat. Zapraszamy do miejsca, gdzie zmysły są pierwszymi skrzypcami, a rozwój to symfonia, która gra w każdym sercu. Czekają tu na Wasze maluchy ćwiczenia równowagi, koordynacji wzrokowo-ruchowej, orientacji przestrzennej oraz zajęcia wspomagające ogólną sprawność fizyczną.

Zapraszamy do naszej Salce Sensorycznej, gdzie każdy dzień to nowa przygoda w krainie zmysłów. Dołączcie do nas i dajcie Waszym dzieciom szansę na wzrost w świecie pełnym odkryć i radości!