» Rytmika

SMYKI na zajęciach z rytmiki

Nasze zajęcia z rytmiki cieszą się ogromną popularnością wśród dzieci przedszkolnych. Uczestnicząc w nich, maluchy nie tylko fantastycznie się bawią, ale również uczą się świadomego doświadczania muzyki. Dzięki aktywnościom takim jak taniec, śpiew, czy prosta gra na instrumentach, dzieciaki rozwijają swoje zdolności muzyczne i koordynację. W naszych zajęciach kładziemy nacisk nie tylko na techniczne aspekty muzyki, ale także na ekspresję emocji za pomocą dźwięków. To forma edukacji, która nie tylko wzmacnia zdolności muzyczne, ale także formuje charakter i wyczucie rytmu u dzieci.

Dlaczego zajęcia umuzykalniające są ważne?

• Słuch i rytm – dzieci uczą się identyfikacji różnych tonów, rytmów i melodii, co pozytywnie wpływa na ich muzyczne zdolności słuchowe.
  • Koordynacja – poprzez ruch i zabawę rytmiczną, dzieci udoskonalają swoje umiejętności motoryczne.
  • Współdziałanie i wyrażanie siebie – w grupie, dzieci uczą się pracy zespołowej, słuchania siebie nawzajem i komunikacji poprzez muzykę.

Czego uczą się dzieci na rytmice?

W naszym przedszkolu nauka odbywa się poprzez zabawę. Uczymy dzieci wrażliwości na sztukę, wspierając ich rozwój fizyczny i emocjonalny. Zajęcia te pozwalają dzieciom rozwijać zdolności słuchowe, muzyczne i ruchowe. Gry rytmiczne uczą koncentracji, wspomagają pamięć i zwiększają sprawność.

Jak wyglądają nasze zajęcia z rytmiki?

Radość z nauki

Priorytetem jest zabawa! Dzieci śpiewają, tańczą, eksperymentują z instrumentami i uczą się podstaw muzykologii.

Indywidualizm

każde dziecko jest inne, dlatego dostosowujemy zajęcia do osobistych potrzeb i zdolności każdego uczestnika.

Pasjonaci muzyki

Nasi nauczyciele to osoby z pasją do muzyki, które z radością dzielą się swoją wiedzą.

Co czeka na Waszych milusińskich?

• Odkrywanie i rozwój – twoje dziecko będzie odkrywać czar muzyki, jednocześnie rozwijając swoje zdolności.
  • Nowe przyjaźnie – muzyka zbliża dzieci i pomaga budować trwałe relacje.
  • Pokazy i występy – nasze przedszkolaki mają szansę pokazać swoje umiejętności na scenie.

Serdecznie zapraszamy na nasze warsztaty rytmiczne! Pozwól swojemu dziecku odkryć świat muzyki i ruchu w przyjaznej atmosferze.