» Ramowy Rozkład Dnia

RAMOWY ROZKŁAD DNIA

Ramowy rozkład dnia – „Dobre Przedszkole” Spółdzielcza 6, Toruń

6.30 – 7.45 Schodzenie się dzieci, gry i zabawy poranne. * Witamy dzieci (podanie ręki, „żółwik”, „piąteczka”) i zapraszamy do naszych sal zabaw. * Zabawy indywidualne lub grupowe w kącikach zainteresowań. * Praca indywidualna z dzieckiem (karty obserwacji). * Czytanie bajek przez nauczyciela lub zaproszonego rodzica. *Ćwiczenia poranne lub zabawy ruchowe.
7.45 – 8.00 Czynności sanitarno higieniczne przed śniadaniem. *Doskonalenie czynności samoobsługowych, wdrażanie dzieci do samodzielności.
8:30 Kruszynki/

8:30 Skrzaty

Śniadanie: *Uczymy się właściwego zachowania przy stole, spokojnej rozmowy, nakrywania i sprzątania.
9.00 – 10.00 Zajęcia wychowawczo- dydaktyczne *Zajęcia edukacyjne objęte tematyką planów miesięcznych wyzwalających aktywności dzieci w różnych sferach rozwoju.
9.00 – 9.30 młodsze grupy *Zabawy rytmiczne, zestawy ćwiczeń gimnastycznych, zabawy wdrażające szacunek do świata zwierząt i roślin.
9. 45 – 10.00 Czynności sanit. hig. przed II śniadaniem. *Doskonalenie czynności samoobsługowych, wdrażanie dzieci do samodzielności.
10:00 Kruszynki/

10:15 Skrzaty

II Śniadanie *Częstowanie dzieci owocami i warzywami.
10.15 – 11.00 Pobyt na świeżym powietrzu. *Inspirujemy dzieci do zabaw edukacyjnych lub swobodnych w ogrodzie przedszkolnym. *Prowadzimy gry i zabawy ruchowe, spacery, wycieczki, obserwacje przyrodnicze.
11:00 – 11.15 Czynności sanitarno hig. przed obiadem. *Doskonalenie czynności samoobsługowych, wdrażanie do samodzielności.
11:30 Kruszynki/

Skrzaty

Obiad *Uczymy się właściwego zachowania przy stole, spokojnej rozmowy, nakrywania i sprzątania po sobie.
12.00 -13.45 Odpoczynek poobiedni *Dzieciom młodszym organizujemy odpoczynek na leżaku, czytamy bajki, słuchamy wspólnie muzyki relaksacyjnej, dzieciom które nie odpoczywają na leżaku, proponujemy spokojne zajęcia wyciszające. *Dzieci starsze biorą udział w zabawach cichych i grach przy stoliku, zabawach w kącikach zainteresowań. W tym samym czasie możemy wyjść na spacer lub prowadzimy zajęcia dodatkowe.
13.45 – 14.00 Czynności sanit. hig. przed podwieczorkiem. *Doskonalenie czynności samoobsługowych, wdrażanie do samodzielności.
14:00 Kruszynki/

14:15 Skrzaty

Podwieczorek *Uczymy się właściwego zachowania przy stole, spokojnej rozmowy, nakrywania i sprzątania po sobie
14.30 – 15.30 Zajęcia indywidualne, pobyt na świeżym powietrzu. *Prowadzimy zabawy wspomagające rozwój. Pracujemy z dziećmi indywidualnie lub z grupą dzieci o zbliżonych potrzebach edukacyjnych. *Korzystamy ze spacerów i zabaw na świeżym powietrzu. Doskonalimy umiejętności zdobyte przez dzieci podczas zajęć. Inspirujemy dzieci do podejmowania samodzielnego działania.
15.30. – 16.00 kanapki *Uczymy się właściwego zachowania przy stole, spokojnej rozmowy, nakrywania i sprzątania po sobie
16.00 – 17.00 Zabawy popołudniowe *Zabawy zorganizowane lub dowolne w sali lub na placu zabaw wynikające z zainteresowań dzieci *Kontakty indywidualne . Rozchodzenie się dzieci (zwracamy uwagę aby każde dziecko zostało przez nas zauważone i pożegnane.