» Pedagog specjalny

SPEC od zadań specjalnych - Pedagog

Niektóre dzieciaki wymagają czegoś więcej, dlatego chcielibyśmy Was zapoznać z naszym wyjątkowym pedagogiem specjalnym, który pełni istotną rolę w rozwoju Waszych małych skarbów w naszym przedszkolu!

Kim jest pedagog specjalny?

Pedagog specjalny to członek naszego zespołu, który dedykowany jest stworzeniu wsparcia i optymalnych warunków rozwoju dla każdego dziecka. To osoba, która kieruje się zrozumieniem indywidualnych potrzeb każdego maluszka, pomagając mu pokonać wszelkie trudności oraz rozwijać swoje umiejętności.

Jakie są zadania pedagoga specjalnego?

Nasi pedagodzy specjalni pracują z zespołem nauczycieli i specjalistów, by dostosować metody nauczania do potrzeb każdego dziecka. Ich zadaniem jest prowadzenie terapii pedagogicznej, która pomaga w rozwijaniu umiejętności poznawczych, społecznych i emocjonalnych. Dodatkowo wspierają rozwój motoryczny i dbają o stworzenie przyjaznej atmosfery dla dzieci.

Co zyskują dzieci podczas spotkań z pedagogiem specjalnym?

Wsparcie w osiąganiu samodzielności:

• Kształtowanie umiejętności niezbędnych w codziennym życiu.
  • Rozwijanie niezależności i autonomii.
  • Wzmacnianie poczucia własnej wartości.

Pełny rozwój:

• Stymulowanie rozwoju w sferze fizycznej, emocjonalnej, społecznej i poznawczej.
  • Dostosowanie programu zajęć do indywidualnych potrzeb dziecka.
  • Zapewnienie odpowiedniego wsparcia i bezpieczeństwa.

Nauka poprzez interakcję i zabawę:

• Angażujące i motywujące do nauki metody.
  • Kształtowanie umiejętności współpracy i komunikacji.
  • Rozwijanie kreatywności i wyobraźni.

Rozwijanie umiejętności komunikacyjnych:

• Poprawa werbalnej i niewerbalnej komunikacji.
  • Kształtowanie umiejętności wyrażania swoich potrzeb i emocji.
  • Budowanie pozytywnych relacji z innymi.

Rozwijanie umiejętności społecznych:

• Nawiązywanie kontaktów z rówieśnikami.
  • Współpraca w grupie.
  • Rozwiązywanie konfliktów.

Rozwijanie umiejętności poznawczych:

• Kształtowanie pamięci, koncentracji uwagi i logicznego myślenia.
  • Rozwijanie umiejętności uczenia się.
  • Stymulowanie ciekawości poznawczej.

Co czeka Waszych milusińskich?

Wasze dzieci będą miały okazję do doświadczania niezapomnianych chwil pełnych radości i sukcesów podczas spotkań z naszym pedagogiem specjalnym. Czekają na nie ciekawe zajęcia, inspirujące doświadczenia oraz możliwość rozwoju pod okiem wykwalifikowanego specjalisty.

Zapraszamy Wasze dzieci do wspólnej podróży ku odkryciu swoich możliwości i osiągnięć w naszym przedszkolu!