» Multisensoryka

Multisensoryka – sensosfera małego konesera

Witamy Was w krainie multisensoryki, gdzie zmysły i kreatywność łączą się w magiczny taniec! Dzieci poznają świat i rozwijają własne umiejętności poznawcze przez trening zmysłów takich jak dotyk, smak, węch czy słuch. Specjalnie dla nich przygotowaliśmy miejsce, gdzie mogą doświadczyć wszystkich tych odczuć jednocześnie.

Dlaczego to takie ważne?

1. Rozwijamy wszystkie zmysły – nasze zajęcia to odkrywanie świata za pomocą wszystkich zmysłów. Dzieci poznają nowe faktury, smaki, zapachy i konsystencje. To jak podróż do magicznego ogrodu zmysłów!
  2. Kreatywność i eksperymentowanie – u nas maluchy tworzą swoje dzieła. Balony, piórka, tkaniny – wszystko staje się narzędziem do kreatywnych działań!
  3. Współpraca i radość z pracy z innymi – nasze małe artystki i artyści uczą się współdziałania, dzielenia się pomysłami i czerpania radości z twórczych działań. To jak tworzenie magicznych obrazów w duecie!
  4. Ruch i koordynacja – zabawy z piłkami sensorycznymi czy matami to nie tylko przyjemność, ale także rozwijanie umiejętności fizycznych. To jak taniec zmysłów i ruchu!

Jak się bawimy?

• Zmysłowe eksploracje – dzieci dotykają, wąchają, patrzą – każdy zmysł jest na pełnych obrotach!
  • Magiczne materiały – ściereczki, szczotki, kolorowe tkaniny – to nasze narzędzia do rozwijania zmysłów.
  • Muzyka w tle – delikatne dźwięki uspokajają i inspirują.

Czego dzieci mogą się nauczyć?

Dzieci mogą zdobyć wiele umiejętności i doświadczeń, które poszerzą ich horyzonty i rozwijają się w wielu obszarach.

Pierwszym z nich jest rozwój zmysłów poprzez aktywne doświadczanie świata wokół siebie. Poprzez obserwację, dotyk, zapachy i smaki, dzieci uczą się rozpoznawać i interpretować bodźce zewnętrzne, co prowadzi do lepszego zrozumienia otaczającej ich rzeczywistości.

Kolejnym kluczowym elementem jest kreatywność, która jest pobudzana poprzez tworzenie własnych dzieł i eksperymentowanie z różnymi formami wyrazu. Poprzez rysowanie, malowanie, konstruowanie czy też improwizowanie, dzieci rozwijają swoje umiejętności twórcze, ucząc się jednocześnie wyrażać siebie w sposób unikalny i autentyczny.

Ważną umiejętnością jest również nauka współpracy i wspólnego działania. Poprzez wspólne odkrywanie, eksplorowanie i tworzenie, dzieci uczą się współpracy z innymi, dzielenia się pomysłami, słuchania opinii innych oraz osiągania celów poprzez synergiczne wysiłki grupowe.

Ostatecznie, doświadczenia te przyczyniają się także do rozwijania samodzielności u dzieci. Poprzez eksplorację i interakcję ze światem zewnętrznym, dzieci nabierają pewności siebie i autonomii, co pozwala im radzić sobie w różnorodnych sytuacjach oraz podejmować własne decyzje, opierając się na zdobytej wiedzy i doświadczeniu.

Co czeka Waszych milusińskich?

• Magiczne odkrycia – każde zajęcia to nowa przygoda!
  • Uśmiechy i dumne miny – dzieci będą dumne ze swoich artystycznych dokonań.
  • Przyjaciele w świecie zmysłów – podczas zabaw multisensorycznych wszyscy są przyjaciółmi!