» Integracja

Harmonia rozwoju – integracja

Zapraszamy do naszego przedszkola w Toruniu, gdzie każde dziecko jest jak mały odkrywca, gotowy na wielkie przygody. W naszych barwnych salach, dzieci z różnymi potrzebami edukacyjnymi znajdą swoje miejsce pod słońcem. To tutaj, w otoczeniu rówieśników, maluchy uczą się, że dzieciństwo to czas cudów i nieograniczonych możliwości.

Dlaczego to takie ważne?

Integracja jest niezwykle ważna, ponieważ promuje równość. Umożliwia im uczestnictwo w codziennych aktywnościach edukacyjnych i społecznych na równi z rówieśnikami. Dzięki integracji dzieci niepełnosprawne mają możliwość budowania umiejętności interpersonalnych i komunikacyjnych, co jest kluczowe dla ich samodzielności i przyszłego sukcesu. Ponadto integracja sprzyja wzajemnemu zrozumieniu i szacunkowi, ucząc empatii i akceptacji różnorodności, co jest fundamentem dla harmonijnego i otwartego społeczeństwa.

Czego dzieci uczą się podczas integracji?

• uczą się wspólnego funkcjonowania i zabawy,
  • uczą się wrażliwości na potrzeby innych,
  • dzielą się swoimi zasobami emocjonalnymi i poznawczymi,
  • uczą się szacunku i zrozumienia do przejawianych trudności swojego kolegi czy koleżanki,
  • uczą się akceptacji własnych trudności,
  • uczą się cieszyć z sukcesów innych oraz dzielić się własnymi sukcesami,
  • uczą się radzenia sobie z emocjami,
  • uczą się patrzeć na różnorodność jako wartość.

Jak się integrujemy?

Wspólna zabawa

U nas, każdy dzień to wspólne świętowanie różnorodności. Dzieci uczą się, że każdy jest wyjątkowy, a ich unikalność to coś, co nas wzbogaca. W naszym przedszkolu różnice to okazja do świętowania, a każda nowa umiejętność to powód do dumy. Wspólna zabawa to nie tylko radość, ale też nauka empatii i zrozumienia, które są tak ważne w dorastaniu.

Troskliwa opieka

Nasza kadra to zespół ekspertów, którzy każdego dnia dbają o to, by Wasze dzieci czuły się rozumiane i kochane. Dostosowujemy się do indywidualnych potrzeb każdego malucha, zapewniając im najlepsze warunki do rozwoju i nauki. Nasze przedszkole to bezpieczny port, gdzie każde dziecko może znaleźć schronienie przed burzami codzienności.

Co czeka na Waszych milusińskich?

Serdecznie zapraszamy do naszego przedszkola, abyście mogli przekonać się, jak w naszym magicznym świecie każdy dzień jest pełen odkryć i radości. Dajcie Waszym dzieciom szansę na wzrost w otoczeniu pełnym ciepła, akceptacji i wsparcia. Oczekujemy na Was z szeroko otwartymi ramionami i najszerszymi uśmiechami!