» Edukacja Artystyczna

Sztuka FUNtastyczna – edukacja artystyczna

Witamy w magicznym świecie sztuki FUNtastycznej, gdzie każdy dzień to nowa przygoda pełna kolorów, dźwięków i ruchu. To tutaj, w naszym kreatywnym przedszkolu, Wasze dzieci odkryją, że każda kreska i każdy dźwięk mają swoją wagę i znaczenie.

Dlaczego edukacja artystyczna jest taka ważna?

Edukacja artystyczna to nie tylko nauka o sztuce, to nauka przez sztukę. To proces, w którym dzieci uczą się wyrażać siebie, rozwijają empatię i uczą się pracy zespołowej. To jak sadzenie drzewa – potrzeba czasu, aby wyrosło i zakwitło, ale efekty są warte każdej chwili cierpliwości.

Jak prowadzimy zajęcia artystyczne?

Nasze zajęcia to nie tylko nauka, to przede wszystkim zabawa. Używamy metafor i porównań, aby pomóc dzieciom zrozumieć i poczuć sztukę. To jak podróż do krainy, gdzie każdy kolor ma swój smak, a każdy dźwięk ma swój zapach.

Czego dzieci mogą się nauczyć?

W naszym programie Sztuka FUNtastyczna, dzieci odkrywają, że sztuka to nie tylko obrazy w muzeum, ale także:

• Drugi Picasso – dzieci uczą się, że ich ręka to pędzel, który maluje emocje na płótnie wyobraźni. Nauczą się różnych technik, od pasteli po akwarele, i zrozumieją, że każdy ich rysunek, nawet ten najprostszy, może opowiadać historię.
  • Step Up – poprzez taniec, dzieci uczą się, jak ruch może wyrażać uczucia bez słów. Od klasycznego baletu po nowoczesny hip-hop, każdy krok to krok w stronę lepszego rozumienia siebie i innych.
  • Narodziny gwiazdy – od pierwszych dźwięków na flecie po skomplikowane rytmy na bębnach, dzieci odkryją, jak muzyka może wpływać na nasze emocje i jak każda nuta tworzy harmonię życia.
  • Prosto na Broadway – dzieci uczą się, że mogą być kim chcą na scenie. Od roli drzewa w szkolnym przedstawieniu po główną rolę w adaptacji „Króla Lwa”, teatr uczy empatii, współpracy i odwagi do wyrażania siebie.
  • Być albo nie być… – poprzez tworzenie własnych opowieści i wierszy, dzieci uczą się, że słowa mają moc tworzenia światów. Będą eksplorować różne gatunki literackie, ucząc się jednocześnie, jak ważne jest czytanie i pisanie.

Co czeka Waszych milusińskich?

Przygotowaliśmy bogaty program edukacyjny, który obejmuje nie tylko klasyczne bajki i przedstawienia teatralne, ale także warsztaty plastyczne, lekcje muzyki i zajęcia taneczne. Wasze dzieci będą miały okazję nie tylko poznać wielkich artystów, ale także spróbować swoich sił w tworzeniu własnych dzieł sztuki.

Zapraszamy Was i Wasze dzieci do wspólnego tworzenia, odkrywania i celebrowania sztuki w każdej możliwej formie. Dołączcie do naszej FUNtastycznej przygody.